Bobkovišeň Novita 15 cm 24 kč, vše pro vaši krásnou zahradu na jednom místě

Prima Zahrada

Bobkovišeň Novita 15 cm 24 kč - detail produktu

katalog zboží > Živé ploty > Listnaté živé ploty

fotka 1 fotka 2 fotka 3

Bobkovišeň Novita 15 cm 24 kč

nejprodávanější


Cena: 24,- Kč
Dostupnost: více než týden

Popis:

Bobkovišeň - Prunus laurocerasus s celým českým jménem bobkovišeň lékařská. Poslední dobou je bobkovišeň velmi často vysazovaná do nádherných a působivých živých plotů. Působí efektně nejen úchvatnou tmavě zelenou barvou listí se zajímavým leskem, ale rovněž je ozdobná svítivě bílými květy v jarním údobí.,sázíme 2-3 sazenice na metr a při výsadbě vylepšujeme podkladní zeminu kvalitním kompostem s přídavkem rašeliny, která je také trochu okyselí půdní podklad.Rovněž přídavná zálivka hlavně v letním období velmi prospěje. Bobkovišeň vítá slunné a nepříliš větrné polohy , dobře prospívá i v polostínu, nebo v tzv. světlém stínu, kde aspoň část dne se objeví trochu slunce.

Přestože bobkovišeň vítá vlhčí polohu, tak má dostatečně mohutný kořenový systém, který dosáhne k půdní vláze i v suchých nebo sušších polohách.

Bobkovišeň se pěstuje v Evropě již od středověku, kam přicestovala z Turecka, přes Cařihrad a pak přes Vídeň někdy asi r. 1570 a nejprve se rozšířila v parcích u zámků a v klášterech a pozvolna i v zahradách zámožných měšťanů...

Sazenice jsou hrnkované s kvalitním kořenovým balem, možný osobní odběr po dohodě, jinak zasíláme na dobírku pilnými balíky nebo PPL službou.

Bobkovišeň snáší řez větví velmi dobře. Stříháme brzo zjara nejlépe ručními nůžkami, aby se nepřestříhaly velké listy. To by pak působilo trochu nevzhledným dojmem. To nastává hlavně při použití motorových nůžek. Ale i tyto řezy se časem vzhledově srovnají.

Před zimou doporučujeme důkladně zalít všechny bobkovišně. Jedná se o semenáče odrůdy Novita, která dorůstá až do 3 metrové výšky. A na kořeny nahrnout vrstvu borovicové štěpky, nebo kůry, nebo aspoň listí. Mrazuvzdornost by měla být až do - 27°C

 

 

Objednat

ZbožíCenaPočet kusů
Bobkovišeň Novita 15 cm 24 kč24,- Kč
koupit