Buxus -25-30 cm 30 kč, vše pro vaši krásnou zahradu na jednom místě

Prima Zahrada

Buxus -25-30 cm 30 kč - detail produktu

katalog zboží > Živé ploty > Listnaté živé ploty

fotka 1 fotka 2 fotka 3

Buxus -25-30 cm 30 kč

novinka, nejprodávanější


Cena: 30,- Kč
Dostupnost: více než týden

Popis:

Buxusu se daří v každé běžné a případně trochu vylepšené zemině na zahradě kromě přespříliš suchých půd. Zeminu vylepšíme trochou běžného zahradního kompostu nebo kupovaného substrátu. Buxus snáší jak slunné, tak i mírně stinné polohy. Snáší i poměrně vysoké teploty v horkých letních měsících. Odolný je i vůči mrazům a upřednostňuje slabě alkalické půdy. Buxus je jeden z nejlepších stálezelených keřů k vytváření hustých, kompaktních a neprůhledných plotů. Keře rostou trochu pomaleji, ale v úžasném, plném a hustém tvaru. Buxusy sázíme buď v jedné řadě, nebo v tzv. trojsponu, tedy ve dvou řadách.

 

Sazenice buxusu jsou v květináčích s dobře prokořeněným kořenovým balem. Zasíláme poštou na dobírku, nebo je možný osobní odběr, velké množství rostlin můžeme i dovézt.

Buxus sempervirens je keř s velmi dlouhou zahradní tradicí. Byl využíván do krásných zahrad již od Antiky, i do klášterních zahrad, zahrad v římských dvorech a na zahradách tehdejších zámožných občanů.

Řez buxusů se vykonává 1-2x ročně a buxus snáší řez velmi dobře. Poprvé buxusy zastřihneme do požadovaného tvaru po 3 letech po vysázení.  V dobrých, slunečných a přitom mírně vlhkých půdách, ty rovněž buxusům vyhovují,dosahují buxusy větších přírůstků a tehdy mají buxusy také mimořádně krásné a lesklé listy...

Objednat

ZbožíCenaPočet kusů
Buxus -25-30 cm 30 kč30,- Kč
koupit