Cypřišovec Leylandii 70-80cm 106kč, vše pro vaši krásnou zahradu na jednom místě

Prima Zahrada

Cypřišovec Leylandii 70-80cm 106kč - detail produktu

katalog zboží > Živé ploty > Jehličnaté živé ploty

fotka 1 fotka 2 fotka 3

Cypřišovec Leylandii 70-80cm 106kč

novinka, nejprodávanější


Cena: 106,- Kč
Dostupnost: více než týden

Popis:

Cypřišovec Leylandii nebo cypřišek leylandův nebo latinsky Cupressocyparis Leylandii je poslední dobou často vysazován do živých plotů. Oproti tújím má některé nesporné výhody. Je velmi rychle rostoucí, 60-90cm ročně, někteří školkaři uvádějí i přírůstky nad metr ročně. Po dosažení konečné výšky pomocí řezu Leylandii velmi zhoustne a tím pak i zpomalí další přírůstky.  Je poměrně mrazuvzdorný a snáší narozdíl od tújí i sušší stanoviště i horší půdy v podloží. V zimě cypřišovec udržuje příjemně zelenou, příp. šedozelenou barvu a nezhnědává a také nevytváří šištičky jako některé túje, které také hnědnou. Je to velmi zajímavý jehličnan, který má do živých plotů velkou budoucnost.

Zajímavý je vznik tohoto mezirodového křížence mezi cypřišem Cupressus macrocarpa tzv. Montereyský cypřiš z Kalifornie a pak s cypřiškem Chamaecyparis nootkatensis původní v severní americe, Aljašce, Kanadě až po Oregon v USA.

Toto náhodné křížení nastalo už v roce 1888 v panství Northumbria v severní Anglii, kdy se vydařilo několik nahodilých semenáčků, které v podstatě nikoho nezaujaly. Ale protože rostly velmi rychle, tak se začly nejprve používat jako větrolamy a zvukové clony vůči letištím a rušným komunikacím. A postupně po vypěstování různých zajímavých kultivarů se začaly tyto dřeviny hlavně po druhé světové válce rozšiřovat především ve Velké Britanii do rychlerostoucích živých plotů.

Tato dřevina se stává správným pěstováním a věkem otužilejší a otužilejší. Velmi dobře se aklimatizovala  v Česku a i po Evropě. V některých zemích je dokonce více pěstována do živých plotů než například rozšířené thuje. Výhodou je svěže zelená barva jehličnanu i v zimním období a větší otužilost vůči suššímu prostředí než např. thuje. Také dobře roste i v horších a chudších, příp. písčitých půdách.

Sazenice Cypřišku Leylandii jsou hrnkované s dobrým kořenovým balem pěstovány v květináčích. Osobní odběr je možný po mailové nebo telefonické domluvě, také zasíláme sazenice pilnými balíky nebo obchodními balíky, tedy zrychlenou poštovní cestou. Druhý den po odeslání by měly být rostliny doručeny na vaši udanou adresu......

 

 

Objednat

ZbožíCenaPočet kusů
Cypřišovec Leylandii 70-80cm 106kč106,- Kč
koupit