Thuja Smaragd 20-25 cm 14,- Kč, vše pro vaši krásnou zahradu na jednom místě

Prima Zahrada

Thuja Smaragd 20-25 cm 14,- Kč - detail produktu

katalog zboží > Živé ploty > Jehličnaté živé ploty

fotka 1

Thuja Smaragd 20-25 cm 14,- Kč

nejprodávanější


Cena: 14,- Kč
Dostupnost: více než týden

Popis:

Thuja Smaragd je skutečný živý klenot našich zahrad a krásných kompaktních a hustých živých plotů. Je to skutečně nejvíce vysazovaná thuje v živých plotech. Její velkou výhodou je krásná až smaragdově zelená barva jejích větviček, které navíc vytváří v již starších plotech jen velmi málo šištiček, které tedy neruší celkový vzhled živého plotu. V zimním období Thuja smaragd zůstává stále pěkně a svěže zelená, což je výhoda oproti některým jiným thujím, které mají tendenci v zimě hnědnout. Hlavně semenáče thují v zimě hnědnou a působí vzhledem jakoby suchých thují. Semenáče thují také rostou poměrně nevyrovnaně, což je v živém plotě dost velká nevýhoda.

Thuje Smaragd jsou množeny řízkováním, smaragdy nelze množit výsevem semínek. Sazenice jsou hrnkovány v malých květináčích, a lze je vysazovat do kvalitně připraveného podkladu s dobrou zeminou v jamkách.

Zajímavá je historie vzniku této úžasné thuje (thuja smaragd). Nejprve vznikl v Dánsku kultivar thuje Kelleris viridis, v r. 1945. Dnes již se neprodává, ale v roce 1950 právě ve školce v Kelleris v Dánsku z této thuje odejmul malou odlišně rostoucí větvičku majitel školky D.T.Poulsen, jednalo se o sport-mutaci a vznikla nová odlišně rostoucí rostlina. Nám známá Thuja smaragd, která se od těch dob neuvěřitelně rozšířila po Evropě i ve světě v příhodných klimatických podmínkách.

Thuje nejlépe rostou v půdách spíše hlubších, těžších, hlinitopísčitých, ale s dostatkem půdních živin a v dostatečně půdní vlhkosti. Nejlepší je otevřenná slunná až mírně stinná poloha se slabě kyselou až mírně alkalickou půdní reakcí. přímo v kyselých půdách se jim nedaří. V suchém prostředí dost prořídnou, ale překvapivě dost dobře snášejí městské prostředí včetně mírného smogu, vadí však zasolení.

 

 

Objednat

ZbožíCenaPočet kusů
Thuja Smaragd 20-25 cm 14,- Kč14,- Kč
koupit